25.01.2017

Nevíte, co se životem? Zkuste MLM

„Jééé, nazdar, skoro jsem tě nepoznal! Kdy jsme se to viděli naposledy? Jsou to dva roky, tři… cože, už skoro čtyři? Páni, vypadáš moc dobře, ale úplně jinak! To jsi nevěděl, co se životem, že sis nechal narůst dlouhé vousy? A… vůbec, tak nějak celkově ses hodně změnil!? Co dneska děláš, jak se máš? Určitě už neděláš multilevl, ale něco lepšího, viď…“ 

        Tahle slova jsem před pár dny uslyšel při náhodném setkání na pražském Václaváku – a padla na adresu mé maličkosti: neplánovaně jsem tam totiž potkal známého z branže. Před časem patřil do mé mnohatisícové české sítě a často chodil na mé přednášky, workshopy a semináře, které jsem pořádal jako lídr v rámci vzdělávání.

    Jeho reakce mě pobavila, ale zároveň přiměla k zamyšlení. A taky k rozhodnutí napsat tento blog.

    Musím tedy nyní asi začít tou změnou své image… Jasně, vypadám značně jinak, než ještě relativně nedávno, kdy jsem byl denně v obleku a hladce oholen…

    Zkrátka proto, že jsem od jisté doby „jiný“! A mimochodem, i má žena, která (a já jí za to moc děkuju!) už deset let všechno prožívá se mnou, vypadá dnes rovněž jinak! A vůbec ne proto, že by po porodu ztloustla. Naopak, je čím dál hezčí… Ale fakt je, že místo husté, dlouhé hřívy tmavých vlasů má na hlavě krátký barevný sestřih na způsob číra. A kostýmky od renomovaných návrhářů vyměnila za ležérní „obyčejnou“ sportovní módu. Oba jsme zkrátka spontánně dospěli ke změně vzhledu, protože jsme prožili „cosi“, co nás změnilo.

    A vlastně se divím, že se onen známý tak divil! Vždyť zná moji nedávnou profesní historii vrcholného lídra velké globální MLM společnosti a dobře ví, co se mi v ní přihodilo. Navíc její nekorektní kroky dopadly jak kladivo i na řadové členy, ke kterým patřil i on sám!

    Ale dost o tom, smysl tohoto článku není onu „kauzu Lyoness“ rozebírat! O ní a mém působení v této společnosti bude celý e-book, který na těchto stránkách brzy zveřejním. Pokud vás to zajímá, můžete si ihned na toto téma pustit video „Proč dál už bez Lyoness…“

    Hlavní důvod, proč tento blog píšu, je jiný. Chci mluvit o MLM jako takovém. Chci říct hodně nahlas, že tento obchodní systém (a zvláště pak jeho moderní formy) mě pořád, a vlastně čím dál víc, zajímá, baví, nadále mě i živí a především, nepřestal jsem ho mít rád! A to i přes to, co jsem si s ním v posledních letech „vytrpěl“.

   Takže, milý bývalý kolego, neprchnul jsem „k něčemu lepšímu,“ protože ani neznám lepší profesní seberealizaci, než je MLM neboli síťový marketing!

   Stalo se „jen“ to, že jsem po tučných dlouhých letech na výsluní zažil otřes i pád, takže jsem po zralé úvaze „odešel středem“ a naplnil heslo „co mě nezabije, to mě posílí“.

    Velmi brzy nám se ženou naštěstí totiž došlo, že i podobné, hodně nepříjemné zkušenosti jsou cenné a dají se zúročit v dalším podnikání, aniž by člověk zanevřel na systém jako takový.

    Naopak! Negativní zkušenosti přinášejí nová poznání i možnosti a můžou ve   výsledku paradoxně znamenat pozitivní posun. Dneska už máme zažito, že čím víc překážek v práci i životě člověk překoná, tím víc roste jako člověk i profesionál, tedy   v našem případě networker a zároveň tím víc toho pak může předat jako lídr, kouč a  mentor svým mladším (někdy jen služebně) spolupracovníkům v týmu. Vždyť naše podnikání je nejen o marketingu a obchodních dovednostech, ale v prvním plánu o rozvíjení našeho vlastního potenciálu, abychom následně, jako sponzoři a lídři, uměli pomoct rozvíjet potenciál dalších lidí. Pokud se lídrovi stane, že přestane pracovat sám na sobě, začne tím brzdit rozvoj své skupiny. To je přeci jeden z hlavních   zákonů MLM!

    Mnoho lidí si stále neuvědomuje, že MLM není jen o vydělávání peněz, ale je především o vzdělávání lidí a o posouvání jejich možností vpřed, a to mnohem rychleji a více než v běžném zaměstnání.

    MLM je totiž ve své podstatě skvělá a chytrá škola života. Jsem proto přesvědčený o tom, že naše spontánní změna image nebyla vyjádřením toho, že bychom „pod tíhou pracovních problémů najednou nevěděli, co se životem“, ale že tomu bylo vlastně naopak. Že složité situace, které jsme museli zvládat, nás posunuly blíže „k naší podstatě, k nám samým“…

    A o tom ostatně MLM je, jak už jsme si řekli. Odkrývá ten pravý zlatý potenciál v každém z nás. Proto je tak dokonalý, efektivní a skvělý!

Ilustrační foto - archivKontaktujte mě